@"A také jaký odpor by vyvolaly u firem, které aktuálně mohutně investují právě do klasických technologií"
A to je právě problém, který je na světě nejohavnější. Říká se, že pokrok nezastavíš - ale když jde někomu o peníze, tak se pohřbí nejedna úžasná technologie a to nejlépe tak, aby se o ní lidi nikdy nedozvěděli a nakupovali pořád ty samé hovadiny.
Mě je úplně jedno nějaký odpor firem – buď se ty společnosti mají přizpůsobit, nebo zaniknout. Umělé udržování zastaralých technologií vede přesně do bodu, kde je např. procesorový průmysl teď.
Odpovědět6 2
A co má společné 3D XPoint a NAND? Skoro nic. Výrobci se nebrání tomu být před konkurencí, pokud konkurence existuje, ale ono udělat v laboratoři jednu buňku a fabrika produkující spolehlivé výrobky na tom založené jsou dost vzdálené věci. A článek, který operuje s rychlostí rezistoru, nebo který tvrdí, že ruthenium je levný a dostupný materiál, moc důvěry zrovna nevzbuzuje. Fajn, teď mají v laboratoři něco nadějného a dokonce to celý den testovali a přežilo to, ale na jásot je prostě brzo. Má to menší výdrž bez napájení než NAND, je to pomalejší než RAM a počet přepisů je otázkou, ale časem to všechny tyhle technologie nahradí. Tak určitě. Pokud je poptávka je i nabídka, to platí i ve výzkumu, články o zázračných bateriích můžeme přehazovat vidlemi, myslel jsem, že se lidi už trochu poučili.
Odpovědět3 3
Rychlost má být srovnatelná s tranzistory, opraveno. Jinak nejde o ruthenium jako levný materiál, levný má být memristor jako celek, kde je ruthenium využito v minimálním množství v aktivní vrstvě, takže ho tam nebudou zrovna tuny.
Odpovědět1 0
Na technologii memristoru pracuje také velká modrá - IBM už řadu let a kde nic tu nic. Podobných zázračných technologií jsou tuny.
Odpovědět4 0
"A také jaký odpor by vyvolaly u firem, které aktuálně mohutně investují právě do klasických technologií."
Asi tak nějak.
Odpovědět2 1